نگاهی به درون عملگر برقی شیر

موتور الکتریکی عملگر

موتور القايی، شیر را از طریق محور ماردونِ گیربکس حلزونی به حرکت در می‌آورد. قابلیت جدا شدن روتور از محور ماردون، تعمیرات موتور را آسان می‌کند. دمای داخل محفظه موتور اندازه‌گیری شده و جهت حفاظت دمایی عملگر استفاده می‌شود.

استفاده در محیط‌های قابل انفجار

محفظه ضد انفجار عملگر دارای استاندارد ATEX بوده و می‌تواند در محیط‌های قابل انفجار استفاده شود.

عملکرد دستی

طراحی مناسب Handwheel، عملکرد دستی عملگر را برای کاربر آسان می‌سازد. عملکرد دستی، مستقل از حرکت موتوری است و با استفاده از دسته کلاچ حالت دستی فعال می‌گردد. دسته کلاچ می‌تواند قفل شود تا حتی حین حرکت موتور، عملکرد دستی به شکل ایمن انجام شود.

ترمینال عملگر

طراحی ویژه‌ی ترمینال، امکان اتصال آسان کابل‌های برق، کنترل و غیره را فراهم می‌کند. در عین حال، ترمینال مانع از نفوذ رطوبت و گرد و غبار به درون عملگر می‌شود.

گیربکس داخلی عملگر

گیربکس حلزونی عملگر وظیفه انتقال گشتاور در سرعت مورد نظر را دارد. استفاده از مواد مناسب و قرارگیری گیربکس در روغن، طول عمر بالای گیربکس را تضمین می‌کند.

محاسبه گشتاور

گشتاور عملگر با استفاده از روشی نوین و با قابلیت اطمینان بالا اندازه‌گیری شده و حفاظت شیر را تضمین می‌کند. همچنین منحنی گشتاور (Torque Profile) شیر در حافظه داخلی عملگر ثبت و از طریق شبکه RAYABus قابل دسترسی است.

اندازه‌گیری موقعیت

با بکارگیری یک سیستم ابزار دقیق ابداعی، موقعیت شفت اصلی عملگر با دقت بالا اندازه‌گیری می‌شود. سیستم به کار گرفته شده حتی در زمان قطعی برق و اتمام باتری داخلی، تغییر موقعیت عملگر را تشخیص داده و کالیبره عملگر را حفظ می‌کند.

صفحه نمایش رنگی

صفحه نمایش رنگی TFT LCD با اندازه 2.4 اینچ، دارای طول عمر بالا و قابلیت نمایش در زاویه دید وسیع می‌باشد. کنتراست بالا و قابلیت مشاهده در نور روز از دیگر قابلیت‌های نمایشگر است. بکارگیری فونت بزرگ، امکان خوانش موقعیت عملگر را از فاصله دورتر فراهم می‌سازد.

کنترل Local

کلید انتخابگر حالت کاری Local / Stop / Remote و کلید فرمان باز و بسته، امکان کنترل محلی عملگر را فراهم می‌سازند.

دستگاه Setting Tool

دستگاه Setting Tool با استفاده از امواج مادون قرمز امکان انجام تنظیمات عملگر و اعمال فرمان باز کردن یا بستن شیر را فراهم می‌کند.

عملگر برقی شیر